odmładzanie twarzy Józefów

Cofnij się w czasie i bądź młodsza. Zabiegi odmładzające

Jak cudownie by było móc zatrzymać czas, a jeszcze lepiej by było, gdyby istniała możliwość cofnąć go chociaż o kilka lat. Niestety pędzi on nieubłaganie, a kolejne wiosny pozostawiają na naszym ciele widoczne zmiany. Nie można co prawda zmniejszyć swojego wieku. Nawet jeśli dopuścimy się oszustwa w metryce, zdradzą nas pojawiające się na twarzy zmarszczki. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje przywrócenie wyglądu młodszej skóry.

Dlaczego z wiekiem się marszczymy?

Sprawcą przykrego procesu starzenia się i marszczenia skóry jest kolagen i elastyna, a dokładniej ich znaczne osłabienie. Pod tymi nazwami kryją się dwa białka występujące w ludzkiej tkance skórnej, które odpowiedzialne są za powrót skóry do jej pierwotnego kształtu w przypadku ruchu i rozciągnięcia się. Zatem kiedy włókna obu tych tkanek są pełne i silne, mimo ruchu skóry twarzy jaki jest wykonywany podczas mowy i gestów mimicznych, twarz pozostaje zupełnie gładka. Z wiekiem włókna te znacznie słabną, przez co zmarszczona skóra traci możliwość powrotu pierwotnego stanu. Sytuacji tej nie poprawia fakt, że z wiekiem tracimy możliwości zatrzymywania wody w tkance skórnej, w wyniku czego jest ona bardziej wysuszona, a co za tym idzie, dużo mniej elastyczna. Jest to proces, na który nie do końca mamy wpływ. Można go jedynie opóźniać, stosując odpowiednie preparaty nawilżające i odżywiające oraz chroniąc skórę przed uszkodzeniami i oparzeniami. Mimo to, prędzej czy później, nadejdzie dzień, w którym przyglądając się sobie w lustrze, dojrzymy tę pierwszą zmarszczkę.

Jak wygładzić skórę?

Niestety jeśli włókna wspomnianych wcześniej białek zaczną słabnąć, procesu marszczenia nie zatrzymają żadne kremy, a powstałe zmarszczki same się już nie wyprostują. Mimo to nie ma co załamywać rąk, jest to naturalna kolej rzeczy i nie ma w tym nic dziwnego. Istnieje jednak sposób, który może na jakiś czas przywrócić gładką skórę i zatrzymać proces jej starzenia. Jeśli nie boisz się zastrzyków, z pewnością zainteresuje cię ta prosta metoda.

Szczepionka na zmarszczki

Metodą radzenia sobie z pojawiającymi się zmarszczkami i bruzdami na twarzy są zastrzyki z kwasem hialuronowym. Zabieg ten trwa około pół godziny, a odbywa się poprzez wprowadzenie pod skórę preparatu za pomocą bardzo cienkiej igły. Być może brzmi to nieprzyjemnie i przerażająco, jednak miejsca, w które wstrzykiwany jest kwas zostają uprzednio znieczulone specjalnym kremem, aby pacjentka przeszła cały proces komfortowo bez odczuwania bólu.

Czym jest kwas hialuronowy?

Jest to kwas, który naturalnie występuje w organizmie człowieka, jego zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej. Z wiekiem poziom kwasu spada, przez co skóra traci zdolność do zatrzymywania wody. Preparat wstrzykiwany podczas zabiegu jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego kwasu, jednak jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, a organizm w pełni go toleruje. Pomaga przywrócić cerze jej właściwe nawilżenie i powstrzymuje działanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za pojawienie się chorób oraz za proces starzenia się.

Gdzie wykonać zabieg?

Zastrzyki z kwasem hialuronowym nie są zabiegiem, który można wykonać w domu. Należy udać się do kliniki specjalizującej się w tego typu zabiegach, po konsultacji na temat przeciwwskazań, zastrzyki mogą zostać wykonane. Klinika Anlaya Day Spa oferuje swoim klientom zabieg, którego efekty będą utrzymywały się od 8 do 12 miesięcy. Zgodnie z poleceniem specjalistów z tej kliniki, warto łączyć tę metodę z innymi, mającymi podobne działanie.
Chcesz pozbyć się zmarszczek i cieszyć się piękną i gładką skórą przez długi czas? Umów się na zabieg w Anlaya Day Spa w Józefowie!