Zabieg Cooltech na redukcję tkanki tłuszczowej

Wiele z nas chciałoby mieć zgrabną i piękną sylwetkę. Nie zawsze jednak mamy motywację i siłę do walki o nią. Z zabiegami medycyny estetycznej to możliwe! Cooltech to nowoczesna metoda walki o atrakcyjny wygląd, bez potrzeby stosowania drakońskich diet czy morderczych treningów.

Specyfika kriolipolizy

Cooltech to zabieg, który charakteryzuje się wykorzystywaniem kriolipolizy. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się uporczywej warstwy tłuszczu z poszczególnych partii ciała. To rozwiązanie idealne dla osób, które potrzebują szybkich efektów bez wysiłku fizycznego czy odchudzania. Kriolipoliza to proces, który wykorzystuje do działania niską temperaturę. W wyniku chłodzenia urządzeniem wybranych obszarów ciała, dochodzi do krystalizacji nagromadzonych komórek tkanki tłuszczowej. Po takim procesie rozpoczyna się lipoliza, polegająca na rozpadzie tłuszczu i wywoływaniu stanu zapalnego, prowadzącego do jego usunięcia z organizmu. Idealną temperaturą, prowadzącą do zredukowania komórek tłuszczowych z organizmu jest od minus 6 do minus 8 stopni Celsjusza.

Cooltech – zabieg idealny

Przed wykonaniem zabiegu skóra smarowana jest specjalnie do tego przeznaczonym żelem. Dzięki temu tkanki znajdujące się w pobliżu tłuszczu są chronione, a na ciele nie występują siniaki czy obrzęk po dokonaniu kriolipolizy. Dopiero potem możliwe jest poddanie komórek tłuszczowych wychładzaniu, co powoduje ich naturalne usuwanie z organizmu. Aparat Cooltech dzięki swoim właściwościom może skutecznie redukować nadmiar tłuszczu, nie uszkadzając zdrowych tkanek. W trakcie wykonywania zabiegu dwa panele chłodzące  zasysają i przytrzymują tkankę tłuszczową. Aplikator próżniowy chłodzi ją dzięki działaniu podciśnienia, ograniczając także cyrkulację krwi, co pomaga w skuteczności jet metody. Sam proces wykonania zabiegu polega na przyłożeniu do wybranego obszaru ciała specjalnej głowicy Cooltech, która chłodzi, nie powodując skutków ubocznych. Trwa to około godziny, zależnie od wybranej partii ciała i szybkości chłodzenia.

Kto może poddać się zabiegowiCooltech-image7

Cooltech gwarantuje osiągnięcie szybkich efektów i naturalne usuwanie komórek tłuszczowych. Jeśli więc posiadasz problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej, którą ciężko jest zredukować poprzez dietę i ćwiczenia, to rozwiązanie będzie idealne dla Ciebie. Urządzenie pomoże też osobom chcącym przeciwdziałać efektowi jojo oraz pragnącym zlikwidować tzw. “skórkę pomarańczową”. Lokalna nadwaga, czyli tłuszcz jedynie na wybranych obszarach ciała może zostać skutecznie zlikwidowana i nie wrócić dzięki tej metodzie.

Cooltech – czy na pewno dla każdego?

Zabieg z użyciem tego typu urządzenia jest doskonałą alternatywą dla liposukcji. Nie ingeruje w ciało pacjenta poprzez użycie skalpela, jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje dyskomfortu podczas jego wykonywania. Istnieją jednak przeciwwskazania do stosowania urządzenia. Należą do nich:

  • ciąża i okres laktacji,
  • zaawansowane stadium cukrzycy,
  • niewydolność nerek,
  • choroby wątroby,
  • napadowe skurcze tętnic w obrębie rąk lub nóg,
  • egzema oraz stany zapalne skóry,
  • zwiększone zwiększenie białka w osoczu krwi,
  • choroby nowotworowe,
  • AIDS.

Nie zaleca się także tego typu metody osobom, które w przeszłości wykazywały nietolerancję na nią. Przed wykonaniem zabiegu Cooltech nie można również opalać się minimum 5 dni, by nie wywołać szoku w organizmie. Pierwsze efekty widoczne będą po około 3-4 dniach. Tkanka tłuszczowa zaczyna być wtedy rozluźniona i zauważyć można inne ułożenie poszczególnych fałd skórnych. Najlepiej jednak rezultaty zabiegu widoczne będą po upływie 2-3 miesięcy. Przez ten czas komórki tłuszczowe zostaną ostatecznie wyeliminowane, co oznacza, że zauważalne będzie zdecydowane wyszczuplenie. Zazwyczaj dzięki jednej kuracji możemy “zgubić” od 3 do 6 cm w obwodzie, co wystarcza do osiągnięcia pożądanych efektów. Jeżeli jednak klient nie jest zadowolony z pojedynczego zabiegu, można go powtórzyc po minimum 2 miesiącach.