dietetyk odchudzanie Jozefow

Dieta cud nie istnieje, ale są inne, bardzo skuteczne

Jak mówi pewne bardzo popularne przysłowie – jesteś tym co jesz. Może nie jest to do końca prawda, jednak, to, co znajduje się na twoim talerzu ma ogromny wpływ na zdrowie, samopoczucie i wygląd, nie tylko sylwetki, ale również skóry, włosów czy paznokci. Jest to również ważny element leczenia wielu chorób, najczęściej jednak temat diety pojawia się, kiedy mowa o odchudzaniu.

Ilość i jakość

Największym sukcesem w poprawnym żywieniu jest dobranie odpowiedniej ilości i jakości produktów. Próbując samodzielnie zmienić nawyki żywieniowe, aby stracić na wadze, możesz spotkać się z porażką. Najczęstszym błędem jest znaczne zmniejszenie dostarczanej ilości kilokalorii i głodówka. Owszem, są to metody, które dadzą szybki efekt, jednak równie szybko powrócimy do wagi wyjściowej, jeśli zaczniemy przyjmować większe ilości pokarmu. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że organizm, aby funkcjonował prawidłowo potrzebuje odpowiednich ilości różnych makroskładników, jakimi są węglowodany, białka i tłuszcze. Jeśli występują w odpowiedniej ilości, a wysokość spożywanych kalorii obliczona jest zgodnie z dziennym zużyciem energii, organizm będzie tracił na wadze.

Która dieta

Korzystanie z uniwersalnych diet nie zawsze jest dobrym pomysłem. Codzienny jadłospis powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb, zależnie od wykonywanego zawodu, treningów czy chorób. W przypadku nietolerancji, zaburzeń pracy układu pokarmowego, cukrzycy, nadciśnienia i innych schorzeń dieta musi być ułożona w taki sposób, aby przede wszystkim nie szkodzić pacjentowi, należy też odpowiednio zastąpić składniki, których chory nie powinien spożywać. Kiedy podejmujemy decyzję o zmianie żywienia, najlepiej skonsultować się z dietetykiem, który znając wszystkie szczegóły, będzie w stanie dobrać dietę, nie tylko przynoszącą efekty, ale przede wszystkim bezpieczną i zdrową.

Dieta i motywacja

Regularne konsultacje u dietetyka pozwalają nie tylko kontrolować proces tracenia bądź nabierania wagi. Dietetyk ma możliwość robienia dokładnej analizy składu ciała, dzięki czemu można określić ile kilogramów dzieli nas od wyznaczonego celu. Ponadto powroty  do gabinetu specjalisty są doskonałą motywacją do walki o lepszą figurę. Dietetyk pomaga pacjentowi utrzymać pełne zaangażowanie i kontroluje, czy dieta utrzymywana jest prawidłowo.

Genodieta

Klinika Anlaya Day SPA w Józefowie oferuje swoim pacjentom skorzystanie z genodiety. Jest to innowacyjna dieta, która projektowana jest w oparciu o kod DNA pacjenta, na podstawie którego układany jest indywidualny jadłospis dostosowany do jego potrzeb. Przeprowadzenie testu DNA pozwala poznać genetyczne uwarunkowania organizmu.  Daje to gwarancję, że tego, co spożywamy, nasz organizm naprawdę potrzebuje. Ten plan żywienia polecany jest każdemu bez względu na wiek, płeć czy schorzenia. Do stosowania tej diety nie ma żadnych przeciwwskazań, ponieważ uwzględnia wszelkie uwarunkowania organizmu.

Pacjenci chcący rozpocząć genodietę przechodzą test DNA, który polega na pobraniu próbki z wewnętrznej części policzka. Po badaniach laboratoryjnych do dietetyka docierają informacje na temat kodu genetycznego. Proces ten trwa około 3 tygodni. W badaniu DNA brane są pod uwagę trzy moduły odpowiadające za identyfikację typu metabolicznego, wariantów genetycznych procesów metabolicznych oraz wariantów genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość i nietolerancję pokarmową. Badania te pozwalają określić proporcje składników odżywczych, skomponować plan żywieniowy i wykryć choroby.

Masz już dość efektu jo-jo i ciągłych, nieskutecznych diet? Umów się na konsultację w Anlaya Day SPA w Józefowie!