kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek

Zmarszczki i zmiana konturów twarzy to typowe objawy starzenia skóry. Wraz z wiekiem maleje aktywność fibroblastów i produkcja kolagenu spada. Zdolności regeneracyjne skóry maleją, staje się cieńsza i bardziej sucha. Procesy te przyśpieszają zaniedbania z naszej strony – źle dobrana pielęgnacja, nieodpowiednia dieta, stres czy palenie papierosów. Skóra robi się wiotka i szara. Obecnie istnieje wiele metod pozwalających częściowo odwrócić procesy starzenia.

 Dlaczego kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występującą w skórze. Wraz z upływem czasu procesy zachodzące w komórkach skóry zwalniają, co powoduje m.in. mniejsze zdolności wiązania wody, co wraz ze zmniejszoną produkcją kolagenu prowadzi do utraty jej jędrności. Skóra staje się wiotka, a na jej powierzchni powstają zmarszczki. Postępująca z wiekiem zmiana wyglądu twarzy związana jest także z tworzeniem się ubytków tłuszczu w takich okolicach, jak policzki czy okolice oczu. Skutkiem jest zmiana owalu twarzy, bruzdy nosowo–wargowe i dolina łez. Rozwój medycyny estetycznej w ostatnich latach przyniósł wiele rozwiązań umożliwiających przywrócenie gęstości skóry na obszarach szczególnie podatnych na ubytek tkanki tłuszczowej. Do wypełniania tych obszarów z bardzo dobrym skutkiem wykorzystuje się syntetyczny odpowiednik kwasu hialuronowego – ze względu na to, że to składnik fizjologiczny zmniejszone zostaje ryzyko powstania reakcji alergicznej czy wystąpienia innych skutków ubocznych. To substancja całkowicie bioabsorbowalna i bezpieczna dla zdrowia – podkreślają specjaliści z kliniki Anlaya.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem lekarz aplikuje na skórę krem znieczulający. Następnie za pomocą bardzo cienkiej igły wprowadza pod skórę na danym obszarze odpowiednią ilość kwasu hialuronowego. Całość zabiegu trwa ok. 30-40 minut. Zmarszczki zostają wygładzone, skóra staje się napięta i lepiej nawilżona.

Za pomocą kwasu hialuronowego redukuje się zmarszczki mimiczne, zmarszczki na czole, wokół ust i nosa oraz inne.

Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu i utrzymują się około 8-12 miesięcy.

Wskazania do zabiegu

– zmarszczki, bruzdy, blizny,

– utrata wyraźnych konturów twarzy,

– opadająca skóra policzków,

– dolina łez,

– fałdy nosowo-wargowe,

– mało elastyczna i wiotka skóra.

Efekty uboczne zabiegu

Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie efekty uboczne związane z nadwrażliwością skóry pacjenta. Zwykle ustępują po kilku godzinach od zabiegu. Są to:

– zaczerwienienie i pieczenie, nieznaczny obrzęk,

– sporadycznie niewielkie zgrubienie skóry, ustępujące po okresie kilku tygodni.

 Przeciwskazania:

– ciąża i okres laktacji,

– stany zapalne skóry,

– cukrzyca,

– aktywne infekcje wirusowe,

– choroby autoimmunologiczne,

– skłonność do powstawania bliznowców.

Efekty zabiegu:

– wygładzenie zmarszczek mimicznych,

– poprawa owalu twarzy,

– nawilżenie i odżywienie skóry,

– widoczna poprawa napięcia skóry.

Zastosowanie kwasu hialuronowego przynosi natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek i przywrócenia konturów twarzy. Skóra staje się wyraźnie jędrniejsza i lepiej nawilżona. Jeszcze lepsze rezultaty można otrzymać, stosując tę metodę z innymi zabiegami odmładzającymi, m.in. z botoxem.