Co to jest masaż klasyczny (szwedzki)?

Masaż klasyczny, zwany inaczej masażem szwedzkim od miejsca, w którym został wynaleziony, należy do najczęściej wykonywanych metod relaksacyjnych ciała. Cechuje się wielością różnych dynamicznych ruchów masażysty, które zapewniają intensywne, ale relaksujące doznania. Wspaniale rozluźnia, odpręża i rehabilituje.

Do kogo jest skierowany?

Masaż klasyczny jest polecany wszystkim osobom, które chcą spróbować tej formy relaksacyjno-leczniczej, ale nie wiedzą, który z mnogości dostępnych rodzajów masaży wybrać – począwszy od tego zabiegu najłatwiej zdecydować się w późniejszym czasie, czego się oczekuje. Skorzystać mogą z niego praktycznie wszyscy, przeciwwskazaniami są głównie uszkodzenia skóry, choroby i urazy kości oraz choroby serca. Jest to doskonała forma odprężenia dla osób przeciążonych stresem, który objawia się bólem i sztywnieniem mięśni. Świetnie sprawdza się w leczeniu bezsenności, wad postawy itp. Masaż klasyczny jest także niezastąpiony jako środek profilaktyczny zapobiegający przeciążeniom i obniżeniom nastroju.

masazszczedzki

Jak to wygląda masaż klasyczny?

Osoba poddająca się masażowi szwedzkiemu powinna spodziewać się intensywnych i dynamicznych ruchów, dążących do pełnego rozluźnienia jej ciała. Masaż klasyczny wykorzystuje najbardziej efektowane i najczęściej używane techniki ucisków. Można spodziewać się ugniatania, rozciągania czy głaskania. Wykorzystuje się także oklepywanie oraz wibracje. Wszystkie te ruchy są w masażu klasycznym wykonywane z wykorzystaniem środka nawilżającego. Często stanowi on także element aromaterapii łączonej z zabiegiem. Masażysta wykonuje ruchy w kierunku serca, aby oprócz efektu odprężenia pobudzić także układ krwionośny, co przyczynia się do uelastycznienia i odżywienia skóry. Wszystkie techniki zastosowane w masażu klasycznym wykonywane są za pomocą dłoni, przedramion lub łokci masażysty. Zabieg odbywa się w pozycji leżącej i może być stosowany na różne partie ciała, w zależności od preferencji klienta lub może obejmować całe ciało.

Co uzyskujemy?

Masaż klasyczny jest niezastąpiony w ogólnej relaksacji, zarówno całego ciała, jak i umysłu. Wykorzystany jako uzupełnienie treningów sportowych zapobiega zakwasom, rozluźnia mięśnie i przeciwdziała skurczom. Docenią go osoby mające problemy z bezsennością, silnymi bólami głowy, a także dolegliwościami pochodzącymi z przeciążenia organizmu. Świetnie wpływa na przyśpieszenie metabolizmu i usunięcie szkodliwych substancji z ciała. Masaż szwedzki to także zabieg leczniczy, który poprawia humor i wyzwala pozytywne emocje podczas stanów obniżenia nastroju. Jego główna funkcja – relaks i rozluźnienie są tylko jednym z efektów, które uzyskujemy podczas masażu klasycznego.

Masaż klasyczny jest możliwy do przeprowadzenia w Anlaya Day Spa. Nasza placówka mieści się w Józefowie, niedaleko Warszawy, dlatego szczególnie serdecznie zapraszamy osoby zamieszkałe w jej okolicach, takich, jak:

  • Wawer
  • Międzylesie
  • Sulejówek
  • Otwock

Zapraszamy również wszystkie osoby z miejscowości położonych w najbliższym sąsiedztwie naszego Spa, tj.:

  • Anin
  • Falenica
  • Karczew
  • Michalin

Anlaya Day Spa mieści się w Józefowie, miejscowości między Warszawą a Otwockiem.