Masaż – dlaczego warto skorzystać?

Współczesne czasy narzucają szybki tryb życia – praca, życie osobiste, wyjścia, spotkania, aktywność fizyczna – to wszystko po pewnym czasie może prowadzić do przeciążenia organizmu. Jeśli czujemy się zestresowani, zaczyna nam brakować chęci na dalsze działanie lub zaczynamy obserwować u siebie objawy przepracowania – sztywność mięśni, bezsenność, brak skupienia – to znak, że powinniśmy bardziej zadbać o siebie. Idealnym sposobem na wyciszenie i odprężenie, gdzie efekty widoczne są od razu, jest właśnie masaż.

Masaż jako forma terapii ma bardzo długą historię. Jego początków można doszukiwać się już w kulturach starożytnych. Dzisiaj stosowany jest w celach medycznych i kosmetycznych, a przede wszystkim w relaksacyjnych. Istnieje wiele odmian tego zabiegu, w zależności, jaki efekt pragnie się uzyskać. Jest to forma terapii wspomagająca rehabilitację,  poprawiająca wygląd i wpływająca na sferę emocjonalną. Wycisza lub przeciwnie, pobudza do działania. Z bogatej oferty masaży, każdy wybierze coś dla siebie.

Jeśli wykonuje go dobrze przygotowany profesjonalista, to jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy, nawet osoby po różnorodnych urazach, choć muszą o tym poinformować masażystę. Istnieje kilka przeciwwskazań do korzystania z tego zabiegu:

  • gorączka
  • choroby nowotworowe
  • urazy skórne
  • złamane kości
  • ciąża zagrożona

Każde zaburzenie, które może wpłynąć na efekty masażu, warto skonsultować ze specjalistą. Zawsze  najważniejszy jest komfort i zdrowie klienta

Anlaya Day Spa oferuje różnorodne masaże – od leczniczych po upiększające, wszystkie wykonywane przez specjalistów. Dbamy o dobre samopoczucie klientów oferując im usługi na najwyższym poziomie. Każdy znajdzie u nas zabieg dokładnie odpowiadający oczekiwaniom. Wykonujemy masaże dla sportowców, masaże na cellulit, a także te przeznaczone do całkowitego odprężenia. W naszej ofercie można odnaleźć zarówno masaże dla całego ciała, jak i te ukierunkowane na dana partię ciała, twarz albo stopy.