Skorzystaj z nowoczesnej terapii bólu ESWT i bądź na fali (uderzeniowej)

Zmagasz się z chorobami i przewlekłym bólem pięt, barków, łokci lub pleców? Ból stawów to Twoja “pięta achillesowa”? Nadszedł czas, aby rozpocząć nowy rozdział w życiu – bez dolegliwości bólowych, bezradności i przygnębienia. Einstein powiedział kiedyś, że szczęście to “dobre zdrowie i zła pamięć”, więc może właśnie nadszedł czas, aby rozpocząć terapię falą uderzeniową i zapomnieć o bólu?

Co to jest ESWT?

Extracorporeal Shockwave Therapy (ESWT) to metoda leczenia dolegliwości mięśniowych, schorzeń ścięgien, więzadeł oraz torebek stawowych wykorzystująca falę uderzeniową. Terapia ESWT stymuluje organizm do regeneracji na poziomie komórkowym. Ta skuteczna i nieinwazyjna metoda leczenia polega na emisji wysokoenergetycznej fali dźwiękowej, która jest przekazywana obszarom ciała odpowiedzialnym za ból. W ten sposób przyspieszamy proces gojenia się i regeneracji zmienionych chorobowo tkanek. Dzięki terapii akustyczną falą uderzeniową możemy raz na zawsze pożegnać się z bólem, ale nie tylko. Fala akustyczna znajduje zastosowanie także w medycynie estetycznej jako idealny środek do walki z cellulitem, rozstępami i nieestetycznie wyglądającymi bliznami.

fala-akustyczna-decell

Na czym polega terapia bólu z zastosowaniem akustycznej fali uderzeniowej?

Terapia wykorzystująca falę akustyczną, która jest wytwarzana przez wolno przemieszczający się po powierzchni skóry pacjenta aplikator, przede wszystkim eliminuje dolegliwości bólowe, usprawnia metabolizm komórkowy, a także powprawia przepływ krwi w bolesnym obszarze. Specjalista wykonujący zabieg na podstawie zdjęć USG lokalizuje umiejscowienie bólu i wówczas może przystąpić do działania. Na ciało pacjenta nakładany jest żel sprzęgający, który zwiększa skuteczność zabiegu. Procedura rozpoczyna się od opracowania najbardziej bolesnego punktu. Następnie aplikator emitujący falę uderzeniową zbliżany jest do miejsc mniej bolesnych. Sam zabieg trwa ok. 10 – 30 minut i jest wykonywany w klinikach medycyny estetycznej.

Redukcja cellulitu przy użyciu fal dźwiękowych

Podczas zabiegu falą uderzeniową do partii ciała dotkniętych cellulitem są przekazywane wibracje. Rozprzestrzeniające się wewnątrz leczonego obszaru fale stymulują proces leczenia warstw skóry. Leczenie z wykorzystaniem akustycznej fali uderzeniowej nie tylko stwarza możliwość wyleczenia się z bólu, ale także pozwala ujędrnić zwiotczałą skórę, ujednolicić jej koloryt, zredukować obrzęki i zniwelować nieestetyczne bruzdy w skórze. W trakcie zabiegu z użyciem fal dźwiękowych dochodzi do przemodelowania włókien kolagenowych i w efekcie złogi tłuszczowe są usuwane z ciała.

Mechanizm wspomagania procesu gojenia

Terapia ESWT przyspiesza proces gojenia się. W jaki sposób? Podczas emisji akustycznej fali uderzeniowej, która jest przekazywana przez skórę do bolesnych miejsc, na tkanki działa duża siła. W wyniku tej czynności pojawiają maleńkie uszkodzenia, które z kolei pobudzają organizm do regeneracji – skutkuje to wytworzeniem nowych naczyń krwionośnych, które usprawniają mikrokrążenie. Oprócz tego dochodzi również do uwolnienia enzymów, które przyczyniają się do gojenia tkanek. Zmieniona chorobowo tkanka ulega przebudowie i nabiera plastyczności. Uważa się, że za odczuwanie bólu w układzie kostno-mięśniowym odpowiedzialne są nagromadzenia wapnia, toteż w wyniku emisji fali dochodzi do rozbicia wapniowych złogów skumulowanych w tkankach. Podczas ESWT pobudzana jest aktywność komórek kostnych (osteoblastów), które regenerują kości. Terapia tą metodą przyczynia się do degeneracji włókien węglowych, które odpowiadają za przewodzenie bólu.

Zastosowanie fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa jest z sukcesem wykorzystywana do leczenia następujących dolegliwości:

 • łokieć tenisisty,
 • łokieć golfisty,
 • kolano skoczka (zapalenie ścięgna rzepkowego),
 • punkty spustowe,
 • ostroga piętowa,
 • bóle kręgosłupa,
 • bóle stawów barkowych ze zwapnieniem,
 • objaw zapalenia powięzi,
 • bóle biodra,
 • lumbago, bóle mięśni pośladkowych,
 • zespół mięśnia piszczelowego (przedniego i tylnego),
 • redukcja cellulitu,
 • usuwanie rozstępów,
 • redukcja nieestetycznie wyglądających blizn,
 • regeneracja i odmładzanie tkanki miękkiej.

Czas trwania każdego z wymienionych zabiegów wraz z badaniem trwa ok. 3-12 minut, specjaliści z Anlaya Day Spa rekomendują przeprowadzenie od 3 do 5 sesji.

fala-akustyczna-decell-a

Komu odradza się zabieg ESWT?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej są: hemofilia, choroby nowotworowe, ciąża, zakrzepica i ostre stany zapalne. Oprócz tego zabiegu nie poleca się osobom posiadającym sztuczny rozrusznik serca bądź pacjentom przyjmującym leki przeciwzakrzepowe. W pozostałych przypadkach terapia ESWT jest zupełnie bezpieczna i przynosi ukojenie nie tylko sportowcom, ale także osobom wykonującym ciężkie prace fizyczne.

Zaakceptowałeś życie w bólu i rozstępy na udach? Błąd. Lepiej przyzwyczajać się do dobrego. Zadbaj o zdrowy i atrakcyjny wygląd swojego ciała.