Depilacja pach

Depilacja pach jest, w ostatnich latach, jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów kosmetyczno-estetycznych. Głosów o to, czy usuwać włoski z tych okolic jest tyle samo za, ile przeciwko, a wszystko zależy od indywidualnych poglądów i przekonań. Faktem jest, że pachy to miejsca na ciele człowieka, z których owłosienie jest najczęściej usuwane.

Dlaczego warto depilować pachy?

Najważniejszy argument w dyskusjach odnosi się do zachowania prawidłowej higieny. Pod pachami umiejscowione są jedne z największych skupisk ujść gruczołów potowych. W czasie stresu czy upału te okolice ciała są najbardziej spocone. Nieogolone pachy powodują, że pot zbierający się na włoskach może przyczyniać się do rozwoju bakterii, co z kolei wpływa na zapach. Ponadto pachy pozbawione depilacji słabiej poddają się działaniu dezodorantów. Substancje w nich zawarte zatrzymują się na włosach, powodując znacznie słabsze działanie. Kolejnym argumentem przemawiającym za depilacją pach jest ich estetyczny wygląd. Bluzki na ramiączka, sukienki czy stroje kąpielowe zdecydowanie lepiej prezentują się w zestawieniu z gładką skórą. Jest to argument wielu pań, a ostatnio odnosi się także i do panów.

Jak depilować pachy?

Pachy posiadają bardzo delikatną i cienką skórę. Prawidłowo przeprowadzona depilacja jest szczególnie ważna, gdyż nie trudno o różne skaleczenia i podrażnienia w tym rejonie ciała. Dodatkowo, pachy są niezwykle wrażliwe – depilowanie ich w domu, metodami, które mogą łączyć się z bólem, jest szczególnie nieprzyjemne. Najczęściej wykorzystywanym sposobem do depilacji pach jest maszynka. Metoda ta, choć niewątpliwie szybka i efektywna, po okresie dłuższego stosowania może powodować takie efekty, jak np.: wrastające włoski, mocniejsze i grubsze owłosienie. Z każdym kolejną serią depilacji rezultaty są coraz mniej zadowalające, a szybkość odrastania włosków wynosi maksymalnie kilka dni.

Jakie są inne sposoby depilacji pach?

  • depilacja laserowa lub depilacja VPL – jedne z najskuteczniejszych metod, która dają zadowalające i, co najważniejsze, trwałe efekty. Wiążą się jednakże z umiarkowanym bólem oraz kilkoma zabiegami usuwania owłosienia, gdyż oddziałują tylko na włosy w czasie wzrostu
  • depilacja woskiem – najlepiej przeprowadzać ją w gabinecie, gdyż domowe zabiegi mogą powodować oparzenia i nadmierne podrażnienia. Pierwsze zabiegi mogą być bolesna dla osób wrażliwych, każde kolejne powodują mniejszy dyskomfort. Uzyskany rezultat gładkiej skóry zostaje zachowany na kilka tygodni, co jest pomocne, np.: przy wyjeździe na wakacje.
  • depilacja pastą cukrową – równie skuteczna, jak depilacja woskiem. Pozwala cieszyć się skórą bez włosów przez okres minimum 2 tygodni. Naturalny sposób, idealny dla alergików, o bardzo małym bólu przy odpowiedniej technice depilacji.
  • depilacja kremami – szczególnie kremami opóźniającymi odrastanie włosków, np.: EpilFree, które wymagają regualrnego stosowania po depilacji innych metodach depilacji, jednak wpływają na jakość i ilość odrastających włosków.

Depilacja pach wszystkimi sposobami dokonywana jest w naszej placówce w Józefowie – Anlaya Day Spa. Nasi eksperci przeprowadzą zabiegi profesjonalnie i dokładnie. Udzielą niezbędnych rad dotyczących pielęgnacji tych obszarów, jak i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z tym tematem.

Można dojechać do nas z terenu Warszawy, np.: ze wszystkich stacji, w których zatrzymuje się SKM linii 1, w tym z dzielnic takich jak:

  • Wawer
  • Międzylesie
  • Anin
  • Falenica

Linia 1. zatrzymuje się również w miejscowościach takich jak:

  • Michalin
  • Otwock

Ponadto zapraszamy wszystkie chętne osoby do skorzystania z zabiegów depilacji pach – klientów z Karczewa, Sulejówka i nie tylko.