Bezinwazyjne usuwanie zmarszczek – Plasma IQ

Plasma IQ to zabieg, będący odpowiedzią medycyny estetycznej na tradycyjny lifting. Dzięki nowoczesnej technologii niwelowanie oznak starzenia stało się już bezinwazyjne. Możemy skutecznie walczyć ze zmarszczkami wokół oczu czy ust, a wszystko za sprawą mikrozwiązków plazmy. Poznaj efektywny sposób usuwania oznak starzenia bez użycia skalpela.

plasma iq

Plasma IQ, czyli odmłodzenie spojrzenia

Plasma IQ to innowacyjne urządzenie, które umożliwia bezpieczne przeprowadzenie liftingu powiek i zniwelowanie drobnych zmarszczek czy miejscowych zmian skórnych. Pomiędzy końcówką urządzenia a skórą pacjenta tworzą się mikrozwiązki plazmy, stymulujące naskórek i obkurczające komórki. Efektem zabiegu jest uniesienie i napięcie skóry. Plasma IQ to bardzo precyzyjna metoda, wykonywana punktowo. Dzięki temu możliwe jest zachowanie w nienaruszonym stanie tkanek, otaczających miejsce zabiegowe.

Podczas stosowania tej metody wybrany obszar zabiegowy zostaje poddany działaniu mikrozwiązków plazmy przez zetknięcie końcówki urządzenia ze skórą pacjenta. Pod wpływem mikrozwiązków tkanka naskórka zostaje odparowana, a równocześnie rozpoczyna się proces gojenia ubytków, dzięki zdolnościom regeneracyjnym skóry. Procedura trwa zazwyczaj około 20 minut.

Częstotliwość powtarzania zabiegów oraz ich liczba zależy przede wszystkim od początkowego stanu skóry pacjenta. Najlepsze efekty osiągają osoby, poddające się tej metodzie 1-4 razy w odstępie około czterdziestu dni od każdego zabiegu. Skutki zabiegu utrzymują się zazwyczaj od dwóch do czterech lat.

Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie strupki, utrzymujące się do 7 dni. U niektórych pacjentów zaobserwowano też niewielki obrzęk okolicy, poddawanej zabiegowi, który samoistnie mija najdalej w trzeciej dobie po zabiegu.

Zalety bezinwazyjnego liftingu powiek Plasma IQ

Ogromnym plusem Plasmy IQ są efekty, widoczne już po pierwszym zabiegu. Wielu pacjentów chwali bezinwazyjny lifting również za czas wykonania – metoda ta należy szybkich w porównaniu do tradycyjnego liftingu i nie wymaga rekonwalescencji. Inne zalety Plasmy IQ:

 • precyzja – mikrozwiązki plazmy działają wyłącznie w obrębie naskórka na ściśle określonym obszarze, nie uszkadzając sąsiadujących tkanek ani warstw głębokich skóry,
 • komfort – zabieg nie wyklucza pacjentów z codziennych zajęć,
 • bezpieczeństwo – metodzie tej mogą poddawać się nawet pacjenci, posiadający wszczepiony stymulator serca,
 • bezinwazyjność – zabieg stanowi świetną alternatywę dla chirurgicznej blefaroplastyki.
plasma iq

Plasma IQ – lifting powiek to nie wszystko

Mikrozwiązki plazmy najczęściej stosowane są podczas wykonywania liftingu powiek, jednak nie jest to jedyne zastosowanie zabiegu Plasma IQ. Metoda ta jest polecana także osobom, które pragną zlikwidować wiotką skórę kolan i łokci. Świetnie sprawdzi się także w przypadku redukcji tzw. zmarszczki palacza. Zabieg może być też stosowany w celu usunięcia brodawek, kępek żółtych czy włókniaków. Terapia zalecana jest także w leczeniu rozstępów i blizn pooperacyjnych.

Przeciwwskazania do zabiegu plasma IQ

Plasma IQ, podobnie jak wszystkie zabiegi, nie może być stosowana u każdego pacjenta. Aby zabieg był w pełni bezpieczny, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę stan zdrowia osoby, która chce mu się poddać. Do przeciwwskazań należą:

 • cukrzyca,
 • nowotwory,
 • padaczka,
 • przyjmowanie retinoidów,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • infekcje skórne i otwarte rany,
 • choroby skóry: łuszczyca, bielactwo,
 • wypełnienia na bazie kwasu hialuronowego lub botoksu w obszarze zabiegowym w czasie krótszym niż miesiąc.