runner-888016_1280

Anlaya Day Spa & Medical Clinic patronem V Biegu Wąskotorowego

Już 14 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Biegu Wąskotorowego. Drugi raz z rzędu mamy przyjemność być patronem tej imprezy. Na uczestników, zarówno tych młodych, jak i tych nieco starszych, czeka wiele atrakcji. Tegoroczny bieg odbędzie się pod hasłem “Na 100 lat Niepodległości, Śpiewający Bieg Niepodległości”. Zapraszamy do udziału!

Bieg dla małego i dużego

Tegoroczny Bieg Wąskotorowy został zaplanowany na trasie Karczew, Otwock, Józefów. Przebiega on przez szlak nieistniejącej już Karczewsko-Jabłonowskiej Kolei Wąskotorowej. Uczestnicy będą mogli rywalizować na wielu różnych dystansach. Dla dorosłych przewidziano trasy 3 km i 10 km (bieg główny). Najmłodsi natomiast mogą rywalizować na dystansie 50 m, 150 m i 400 m.

Sama rywalizacja to nie jedyna atrakcja V Biegu Wąskotorowego. Organizatorzy zaplanowali też szereg ciekawych niespodzianek:

  • Piknik Wąskotorowy z wojskową grochówką, kiełbaskami i herbatą,
  • przyjazdy grup rekonstrukcyjnych, w tym rekonstrukcja obozu wojskowego II Korpusu WP gen. Andersa,
  • symboliczny przyjazd na miejsce zawodów króla Zygmunta Starego z okazji nadania miastu Karczew praw miejskich,
  • symboliczny przyjazd Ignacego Paderewskiego oraz koncert fortepianowy z muzyką Paderewskiego pt. “Przywitajmy niepodległość”,
  • pokaz mody lat 1910-1918, przygotowany przez Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Mody Dawnej,
  • wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Chórem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego.

Anlaya Day Spa & Medical Clinic i V Bieg Wąskotorowy

Bieg Wąskotorowy organizowany jest przez Uczniowski Klub Sportowy “Akwinata Team” przy wsparciu samorządów i organizacji społecznych. Już drugi rok biegowi patronować będzie nasza Klinika! Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w imprezie, integrującej społeczność Otwocka, Józefowa i okolic. W tym roku finaliści głównego biegu otrzymają od nas wyjątkowe nagrody. Trzy osoby, które jako pierwsze dobiegną do mety, wygrają voucher do Anlaya Day Spa & Medical Clinic na wybrane zabiegi. Jest więc o co walczyć! Wszystkich miłośników biegania serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej imprezie. Aby zgłosić swój udział w biegu, należy zarejestrować się na stronie bieg.akwinata.edu.pl. Do zobaczenia 14 kwietnia!

plakat